MEZOTERAPİ

MEZOTERAPİ

Sadece sorunlu bölgeye küçük miktarlarda yapılan mikroenjeksiyonlarla, yan etkiye neden olmaksızın ağrı ve problemi çözen bir yöntemdir.

Mezoterapi; Ağrı veya hastalıkları, vücutta bulundukları yere lokal olarak uygulanan mikro enjeksiyonlar yoluyla kontrol altına alan ya da tedavi eden bir tıbbi uygulamadır.

Ağız yoluyla ya da kas veya damar içine yapılan enjeksiyonlar yoluyla alınan ilaçların aldığınız miktarlarının tümü ilgili hedef organa kadar ulaşamamaktadır

Çünkü ilaçların emilimi sırasında bir kısmı emilmeden parçalanarak atılır. Bu yüzden alınan ilacın etkisi sınırlı kalmaktadır. Ayrıca sistemik yolla alınan ilaçlar kan yoluyla tüm vücuda yayılabildiği için hastalıkla ilgisi olmayan ancak o ilaçtan etkilenebilen diğer organ ya da dokularımızı da etkileyecektir ve istenmeyen yan etkiler oluşabilecektir. Mezoterapi ise sadece sorunlu bölgeye küçük miktarlarda yapılan mikro enjeksiyonlarla, hiç bir istenmeyen yan etkiye neden olmaksızın problemi çözecektir.

Mezoterapi, çok ince ve kısa iğne uçları (4-6 mmlik iğneler) kullanılmak suretiyle uygulanan bir yöntemdir. yapılan enjeksiyon sayısı; hastaya, hastalığa ve enjeksiyonun yapılacağı bölgenin anatomisine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Mezoterapi sıklıkla artirit gibi tüm eklem hastalıklarında, yumuşak doku, kas rahatsızlıklarında, boyun ve bel fıtığı ağrıları, syatalji ve brakialji, migren ve adet ağrıları, spor travmaları, gibi rahatsızlıklarda etkili bir tedavi yöntemidir.

Okunma 11861 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 31 Ağustos 2016 20:02