Gördüğüm ve yaşadığım güzellik

Gördüğüm ve yaşadığım güzellik

    ÖZEL FİZİKALYA TIP KERKEZİ
                                         BAŞ HEKİMLİĞİNE
   Yeşilbahçe Mahallesi  Çınarlı Caddesi No: 15 Muratpaşa-Antalya
 

Benim adım İsmet Badem gazeteciyim, uzun yıllar spor gazetesi yöneticiliği, televizyonda yorumculuk, radyo programcılığı yaptım. İş dünyasının ağır yükü, İstanbul’un yaşanmaz bir hale gelmesi sonunda, pes ettim. İstanbul’u terk ederek sadece ülkemizin değil, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Antalya’ya yerleştim.

Televizyonu ve radyoyu bıraktım. Onca sene çalışıp sarı basın kartı sahibi olduğum için yazmaya, yani gazeteciliğe devam ediyorum. Hem gazetelere, hem de yıllarca çalıştığım Sadettin Saran’a ait: Radyospor’da zaman zaman programlara katılıp, bağlı internet sitesinde yazılarıma devam ediyorum.

Yıllarca en üst düzeyde spor yaptım. Ağır şekilde spor yapmanın aynı zamanda zararlarınıda beraberinde vücuduma taşıdım! Özellikle belimde büyük ölçüde arazlar belirdi. Geçmiş zamanlarda, İstanbul’da fizik tedavilerine gittim. Ancak Antalya’da motosiklet kullandığım için belimin tedavilerine devam etmek mecburiyetim hasıl oldu. Harley’ci ve ilaç sanayii nin önemli isimlerinden yakın dostum Sayın Fevzi Cengiz’in tavsiyesi ile Tıp Merkezinize geldik. İlk önce biraz yadırgamadım desem yalan olur! Daha kapı girişinde inanılmaz bir kalabalık ile karşılaştık.

Bir an çok şaşırdım: “Burada nasıl muayene olacağım? Devamında nasıl tedavi olacağım?” Diye sorular beynimde beni rahatsız etti. Beklemeye başladık. İlk girişte; Esin Narlıoğlu Demir hanım efendi beni karşıladı. Sıcak samimi şekilde; sorularımı ve sıkıntılarımı dinledi. Yaklaşımı ve anlatımları ile buranın bir aile ortamı tarzında çalıştığını, “insanları müşteri değil, hasta hatta, hasta bile değil, bizlerin ailelerinden biri olduklarını kabul ederek çalıştıklarını” söyledi. Devamla “Kapının önünde Tıp Merkezine ait; son derece konforlu arabaları yakından göstererek, ihtiyacı olan ve her bölgeden gelen hastaların araçlarla en konforlu şekilde getirilip, tedavilerinden sonra evlerini götürüldüklerini” anlattı.
Esin hanım: “Kalabalığın ürkütmemesini, istiab haddini asla aşmadıklarını, hasta sayısının karşılığında tedavi uzmanı ehliyetli, okullu genç dinamik kadrolarının olduğu gibi, tedavilerde son model teknolojiyi yakından takip ettiklerini bu nedenle gelişmiş tedavi aletlerini gösterdi. (Gerçekten haklı olduğunu tedavim süresince şahit oldum)  Uzman deneyimli Doktor ve tedavi uzmanlarının her an geç saatlere kadar tedavi konusunda halkın ve hastalarının yanında olduklarını” anlattı. Binayı dolaştırdığında: “Hiljenik ortama çok dikkat ettiklerini ve her an her katta, bir çok temizlik elamanının çok sıkı şekilde çalıştığını” hem o an hem tedavim süresince bizzat şahit oldum. Sadece Tıp Merkezinin değil, konukların ve misafirlerinin dinlenmeleri için mevcut cafeteryanın da, çok temiz ve mükemmel servis yaptığını izledim.

İlk muayenem Uzman DR. Ümran Zorlu tarafından yapıldı. Ümran hanım deneyimli ve hastaları ile öyle samimi ve candan iletişim içinde ki, dışarıda bekleyen hastalar onu gördüğünde ve muayene olduklarında, ağrılarını unutup adeta “hayata sıfırdan başlar gibi sarılıyorlar.” Ümran hanım, aileden bir abla gibi yaklaşarak: Bana da, teşhislerini daha sağlam koyabilmek için müracaat ettiği tekneloji yardımı ile tedavilerime başladı. Arada yaptığı kontrollar ile “beni işim bitti!” sendromuna asla girmiyor. Kısaca oraya gelen her hastanın geldiği günden gittiği ana kadar eli üzerlerinde.
Tedavi için okullu, deneyimli ve insani ilişkileri son derece mükemmel, iyi bir yönetici adayı olan Seher Alparslan’ın ellerinde 12 gün geçirdim. Yılların meydana getirdiği tahribatı bir anda atmak tabii ki, mümkün değil! Ancak sabırla emin ellere sahip Seher hanımın tedavileri etkisini göstermeye başladı. Hani kalabalıktan bahsetmiştim ama! Verilen randevu saatleri saniye şaşmadan yerine getirildiği için en ufak bir şikayet, en ufak bir serzeniş olmadan, bağırıp çaığırma duymadan günleri tamamlamaya başladım.

Bunun yanında fizikal masaj konusunda doktorasını verebilecek kadar uzman olan Figen Okatan’da sırası geldikçe beni hayata daha sağlıklı bakmamı temin etti. Gerçekten iyi ki, bu Tıp Merkezini seçtim dedim.

SONUÇ:  Dünyamız her geçen gün ihtiyarlıyor. İnsan ömrünün uzatılması için gösterilen çabalar çok önemli. Çünkü o uzayan ömür; sevdiğimiz insanların, aile bireylerimizin her biri! Bu nedenle sağlık sektörü o ülke insanlığın yaşam damarı! Böyle övgüler arasında sağlık sektörünün Türkiye’de çok iyi çizgilere taşınması gurur veriyor.
Neden bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettim. Daha düne kadar tanımadığım bu insanlara neden bu övgüleri ulaştırdım. Sadece yönetime değil. Sağlık Bakanlığına da, bu düşüncelerimi yollayacağım. Çünkü Türkiye’de insanlar sadece şikayet etmeye programlılar. Ev yönetimlerini, Belediye’yi, ya da her şeyi sadece yanlışları gören ve şikayet edip vıdı vıdı yapan ülkenin insanlarıyız! Siz hiç hayatınızda belediyeye gidip verdiği hizmetlerden teşekkür eden kişiye rastladınız mı?
İşte ben gördüğüm ve yaşadığım güzelliği keyifle dile getirdim. Sayın Baş Hekimim. Başta, Uzm. DR. Ümran Zorlu, Esin Narlıoğlu Demir, Seher Alparslan, Figen Okatan ve ön banko, temizlik dahil tüm çalışanlara sizin nezdinizde teşekkür ediyorum. Müsadelerinizle bu yazımı sağlık bakanlığına göndermek istiyorum. Saygılarımla İyi ki, varsınız.                                      

İsmet BADEM

Okunma 2886 defa Son Düzenlenme Perşembe, 06 Nisan 2017 18:44